Digital Mind AS omandas majandustarkvaralahendusi pakkuvad Alna Business grupi ettevõtted

Baltimaade suurte ja keskmise suurusega ettevõtete äriprotsesside digitaliseerimisele spetsialiseerunud Digital Mind AS teatas, et omandas 100% osaluse ettevõttes Alna Business UAB, Alna Business Solutions UAB ja selle tütarettevõttes Poolas Alna Business Solutions Sp. z o.o (edaspidi: Alna Business grupp), mis on juhtiv ettevõtte majandustarkvara lahenduste Microsoft Dynamics ja SAP ning seotud teenuste pakkuja Leedus ja Poolas.

Alna Business grupp kuulus varem Orion Asset Managementi ja Milaknise perekonna omanduses olevale ärihaldusettevõttele Holdco A UAB.

Tehingut rahastati BPM Capitali laenu ning ettevõtte Digital Mind omavahenditega.

Ettevõtte soetamine võimaldab Digital Mindil oluliselt laiendada oma sisulahenduste ja protsesside automatiseerimise tooteportfelli, lisades tarkvaralahendusi ettevõtte ressursside planeerimise ja finantsjuhtimise vallas. Nii saavad Balti riikide ja Poola era- ja avaliku sektori kliendid soetada eluliselt vajalikke ärirakendusi mugavalt ühelt pakkujalt. Ettevõtte kontorid hakkavad paiknema Riias, Vilniuses, Tallinnas ja Varssavis. 2022. aasta eeldatav konsolideeritud müügitulu ulatub u 12 miljoni euroni ja meeskonda kuulub enam kui 160 oma ala asjatundjat.

„Usume, et suureneva tööjõupuuduse ja sõjast tingitud ettearvamatu turuolukorra mõjul kaaluvad siinse piirkonna ettevõtted oma äritegevuse jätkusuutlikkuse nimel üha tõsisemalt tehnoloogiliste nutilahenduste kasutuselevõttu, mis toetaks ka vastupanuvõimet kiiresti muutuvas keskkonnas. Meie strateegia on pakkuda integreeritud tooteid ja teenuseid, mis toetavad kõiki organisatsiooni kriitilisi ärifunktsioone. Seni puudus meie portfellist asjalik majandustarkvaralahendus. Alna Business grupi meeskonna enam kui 20 tegutsemisaasta jooksul väljakujunenud kompetents, lojaalne kliendibaas ja teenusekvaliteet on muljetavaldavad. Me usume kindlalt, et nii ettevõtete sarnased väärtushinnangud kui ka ambitsioonikad kasvuplaanid loovad tugeva pinnase, et saada Baltimaade parimaks ettevõtete ärirakenduste ja lahenduste pakkujaks,“ tõdeb Rinalds Sluckis, Digital Mindi tegevjuht.

„Alna Business grupi ettevõtete jaoks on see suur samm edasi nii turu ulatuse kui ka uute võimaluste osas. Samas on see üsna oodatud muutus ka meie meeskonna jaoks, kes saab senise põhitegevusega jätkates oma kasutusse uusi tööriistu ning oskusteavet. Meie kogemus majandustarkvara vallas sobib suurepäraselt professionaalsete teenustega, mida pakub Digital Mind, ja me ootame innukalt, et saaksime astuda edasi koos ning kasvada teineteise toel. Lisaks annab tehing meile täiendavaid võimalusi edasiseks laienemiseks Poolas ning teistes Kesk-Euroopa riikides,“ jätkab Darius Bužinskas, Alna Business grupi tegevjuht.

Leedus ja Poolas jätkab ettevõte tegevust kaubamärgi Alna Business all ning selle juhina jätkab kauaaegne tegevjuht Darius Bužinskas.

Digital Mind hakkab pakkuma majandustarkvara Microsoft Dynamics ja SAP lahendusi ning teenuseid oma olemasolevatele ja uutele klientidele Lätis ja Eestis ning sisulahenduste ja protsesside automatiseerimise tooteid Alna Business grupi enam kui 300 ettevõttest koosnevale kliendibaasile Leedus ja Poolas.

Digital Mindi finants- ja tehingunõustaja oli BIC Securities, juriidiliselt nõustas advokaadibüroo drill. and Walless. Müüja juriidiline nõustaja oli Cobalt.

Ettevõttest Digital Mind:

Digital Mind pakub ärirakendustest koosnevaid lahendusi klientidele finants-, kindlustus-, logistika-, jaemüügi-, telekommunikatsiooni-, tootmis-, ehitus- ja muudes sektorites alates 2005. aastast. Firmal on laialdased teadmised ettevõtte sisuhalduse (ECM), protsesside automatiseerimise (RPA) ja kohandatud pilveärirakenduste arenduses. Riias ja Tallinnas asuvad esindused turustavad ja kasutavad juhtivate tehnoloogiatootjate OpenText Corp. ja Microsoft Corp. tarkvaratooteid ning rakendavad oma protsesside digitaliseerimise pädevusi, et pakkuda klientidele käegakatsutavat väärtust.

Alna Business grupist:

Alna Business on ettevõtete majandustarkvaralahendusi juurutanud ja hallanud enam kui kaks aastakümmet. Tänapäeval on ettevõte tuntud kui tarkvara Microsoft Dynamics ja SAP ekspert, kelle ridades on üle 100 sertifitseeritud maailma tasemel professionaali ja kogemustepagasis enam kui 700 tarkvaralahenduste kasutuselevõtu projekti klientidele 20 riigis.

Kontaktid:

Rinalds Sluckis 

CEO, Digital Mind

+371 29166335 

Rinalds.Sluckis@digitalmind.lv